Felejtsd el a gyógyszereket! 7 hasznos gyógynövény a mindennapi panaszokra

2016-01-15 14:38
2022-06-20 06:00
FittSport
Felejtsd el a gyógyszereket! 7 hasznos gyógynövény a mindennapi panaszokra

Ha fáj a fejünk, gyógyszert szedünk. Ha fáj a fogunk, gyógyszert szedünk. Mindenre gyógyszert szedünk, csak úgy kapkodjuk be egymás után a pirulákat minden nyavalyánkra.

Lehet, hogy nem tudjuk, de sokszor sajnos a gyógyszerek mellékhatásai nagyobb károkat okoznak, mint a probléma, amire szedjük. Ha könnyebb panaszaink vannak, vagy csak nem szeretjük az állandó gyógyszerbevitelt, használjunk természetes gyógymódokat.

Gyógyfüvekkel (leszűrve teaként fogyasztva) csodákat érhetünk el a problémás területen, számos tünetünk napokon belül megszűnhet, és némelyiknek még ez íze is kiváló. No, meg ami a legfontosabb; hogy természetes.

A jó öreg kamilla teáttalán mindenki jól ismeri. Legfőbb erénye a gyulladáscsökkentő hatása. E mellett még kiváló a görcsös panaszaink enyhítésére, fájdalomcsillapító hatású, és nem mellesleg nyugtató hatásáról is ismert. Lefőzhetjük teának (ezt meg is ihatjuk, hiszen az íze isteni, de használhatjuk gyulladt területekre borogatásként is) de krémként is hozzájuthatunk, amely nyugtatja az égő bőrterületet, ajánlott ekcémás és kiütéses betegek számára.

A vírusos, hideg téli hónapokra egy igazi áldás lehet a kakukkfű, ami kiváló immunerősítő, nagyon jól fertőtlenít, és kiváló köhögéscsillapítóként is szuperál, jól oldja a váladékot. Gyulladáscsökkentő hatása miatt remek torokbántalmak ellen is, a szájban található sebek összehúzására is kiváló. Elkészíthetjük teaként is, ám a leghatékonyabb gyógykezelés a növény illóolajainak belélegzése. Az olajhoz patikákban vagy gyógynövényboltokban könnyen hozzájuthatunk, belecsepegtethetjük a forró kádvízbe is, de egy apró anyagdarabra cseppentve is könnyedén párolog és betölti a szobát az illatával.

Elsősorban a nők megmentője lehet a tőzegáfonya, ugyanis gyulladáscsökkentő hatása megvédheti őket a női panaszok ellen. Megelőzheti a húgyúti fertőzések kialakulását, így a felfázós időszakokban megelőzésnek is nagyszerű lehet. Antibakteriális hatása még vitatott, de a kísérletek nagy százalékában erről a hatásról számoltak be.

A levendula viszont rendelkezik ezzel a nagyszerű tulajdonsággal, a mellett, hogy kedélyjavító és gyulladáscsökkentő hatással is rendelkezik. Külsőleg használva, fürdővízbe csepegtetve bársonyos lesz tőle a bőrünk, hatékony zsíros bőr és a korpa ellen is. Belsőleg jó a puffadás, szélgörcs ellen, jó bélfertőtlenítő. Inhalálásnál tisztítja a légutakat. A párnánkra csepegtetve segít az elalvásban, segítséget nyújt a szorongás, idegesség kialakulása ellen.

Ezekkel a gyógynövényekkel sok vírust elkerülhetünk (immunerősítő hatásuk miatt is) de ha már megtörtént a baj, és rendesen meghűltünk, a hársfavirággal kikúrálhatjuk magunkat. Izzasztó hatása miatt a lázat könnyedén leküzdhetjük, valamint enyhíti a köhögést és a torokfájást is. Ha inkább a gyomrunkra ment rá a vírus, teaként lefőzve is alkalmazhatjuk, ugyanis kiváló gyomor- és bélnyugtató hatása miatt hatékonyan megszünteti az efféle panaszokat.





i