Hogyan védekezz a felfázás ellen?

2014-10-10 14:40
2022-07-07 08:14
FittSport
Hogyan védekezz a felfázás ellen?

Megérkezett az ősz, odakint egyre hűvösebbek a nappalok és az éjszakák is. Ez pedig azt jelenti, hogy a gyakori felfázások időszaka is beköszöntött, így nem árt már most elejét venni a kínzó panaszoknak. A nők többsége ugyanis, hajlamos a gyötrő kínokkal járó felfázásra.

Amennyiben Te is gyakran szenvedsz az őszi, téli hónapok alatt felfázástól, úgy mindenképpen olvass tovább, mert most eláruljuk, hogy hogyan is védekezhetsz a gyötrő panasz ellen! Először is, nagyon fontos, hogy a hidegebb időszakban semmikor és sehol ne mászkálj csupasz lábbal.

Zuhanyzás, fürdés után is, az első dolgod legyen az, hogy felhúzz egy meleg zoknit, vagy papucsot, ami melegen tartja a lábaidat. A megfelelő öltözködés is rendkívül fontos, hiszen a derekad is nagyon hamar kifázhat. Ezért, ügyelj arra, hogy otthon és az utcán is, mindig melegen tartsd a veséidet, hátadat, hasadat.

A lengébb öltözködést jobb, ha inkább nyárra hagyod! Amennyiben úszni jársz, nagyon fontos, hogy a nedves ruhát a lehető leghamarabb levedd magadról, majd alaposan szárítkozz meg, és csak ezután indulj haza, hiszen odakint ilyenkor sokkal könnyebben meg- és felfázhatsz. Ősszel és télen a legismertebb és legtöbbször emlegetett megelőzési mód az, hogy ne ülj le hideg kőre! Ezt már kislányként is rengetegszer hallhattuk az édesanyánktól, és valószínűleg anyaként mi is sokszor el fogjuk majd ismételni ezt a lánygyermekeinknek.

A hideg kövön való üldögélés hatására ugyanis, nagyon könnyen kialakulhat a gyötrő panaszokkal járó felfázás! A felfázás elkerülése céljából jó okosan teszed, ha sok folyadékot fogyasztasz. A rendszeres, bőséges folyadékfogyasztás hatására ugyanis, a vese és a húgyhólyag folyamatosan tisztul, így az ott megbúvó kórokozóknak nincs lehetőségük az elszaporodásra, vagyis nem alakulhat ki a felfázás sem. A felfázásért ugyanis, nagyon sok esetben az E. coli baktérium okolható, ami általában a végbél környékéről kerül át a húgyutakba.

Amennyiben azt tapasztalod, hogy a vizeleted sötét színűvé, csípős szagúvá válik, úgy lehetséges, hogy felfáztál. A megváltozott vizelet mellett jelentkezhet alhasi fájdalom, deréktáji fájdalom és égő, csípő fájdalom érzése is, a vizelés közben. Ilyen esetben nem árt azonnal orvoshoz fordulni, valamint a folyadékbevitelt megemelni, hogy a vese és a húgyhólyag természetes úton is tisztulhasson!

Te hogyan védekezel a felfázás ellen? A panaszok jelentkezésekor mit teszel a betegség leküzdése érdekében?





i