Köhögés elleni praktikák, kicsiknek és nagyoknak

2015-03-10 13:44
2022-07-07 08:07
FittSport
Köhögés elleni praktikák, kicsiknek és nagyoknak

Végre megérkezett az igazi tavasz, a nap süt, a madarak csicseregnek, a hangulatunk pedig egyre jobb, ahogyan az idő is napról napra egyre csak javul. Igen ám, de sokak számára a szürke és borongós tél nem múlt el nyomtalanul, hiszen az influenza, vagy megfázás okozta köhögés igen sokak életét keseríti meg, tavasz elején.

A hetekig tartó, kínzó száraz, vagy hurutos köhögés a betegség elmúlása után még sokáig megmaradhat, ami nemcsak testileg, de lelkileg is megviseli a felnőtteket és a gyermekeket egyaránt. Te is küszködsz a szűnni nem akaró köhögéssel, vagy éppenséggel a gyermeked nem tud szabadulni a bosszantó és kimerítő éjjeli köhögő rohamoktól?

Akkor mindenképpen olvass tovább, mert most eláruljuk, hogy miként mulaszthatod el mihamarabb, otthoni módszerek segítségével a kellemetlen tüneteket. Először is, nagyon fontos megjegyezned azt, hogy a köhögő embereknek sohasem szabad túlfűtött, meleg szobában tartózkodniuk. A túl meleg helyiségben ugyanis, a nyálkahártyák kiszáradhatnak, a köhögés pedig tovább fokozódhat.

Éppen ezért, fontos, hogy a köhögéssel küszködő személy szobájában használjunk hidegpárásító készüléket, így a szoba levegője nem lesz annyira száraz és irritáló a beteg számára. A köhögés tovább csökkenthető egy inhalátor használatával is, amelybe sóoldatot vagy Salvus vizet is tehetünk.

Amennyiben a köhögés mellé láz is társul, úgy fontos, hogy a lázat is csökkentsük, hiszen a köhögés már önmagában is rettenetesen ki tudja meríteni a szervezetet. Ugyancsak nagyon fontos, hogy a köhögő személy bőségesen fogyasszon folyadékot. Törekedj arra, hogy naponta minimum 2 liter folyadékot igyál meg, illetve a köhögő gyermek folyadékpótlásáról sem szabad megfeledkezni.

A bőséges folyadékfogyasztás hatására a „letapadt” váladék könnyebben fel tud szakadni, el tud távozni a tüdőből, így a kínzó köhögés igen hamar enyhülhet, illetve el is múlhat nyomtalanul. A váladék felszakadozását meg lehet könnyíteni nyákoldó hatású készítménnyel is, ám csakis abban az esetben, ha valóban hurutos köhögésről van szó. A száraz köhögés esetében ugyanis, a nyákoldó szerek görcsös köhögést válthatnak ki.

A száraz köhögést inkább csillapítani kell, mintsem köptetőkkel felerősíteni. A bő folyadékfogyasztás, a szoba levegőjének párásítása, valamint a hűvös szobában való tartózkodás mellett, ugyancsak hatékony segítség lehet köhögés ellen a gyakori szellőztetés is.

Vesd be ezeket a trükköket és biztos lehetsz abban, hogy legyőzöd a legmakacsabb köhögést is!





i