Miért étkezz együtt rendszeresen a családoddal?

2015-02-23 13:38
2018-10-06 07:39
FittSport
Miért étkezz együtt rendszeresen a családoddal?
Míg nagyanyáink idejében magától értetődő volt az, hogy az étkezések közösen, családi körben zajlottak, addig sajnálatos módon, manapság már egyre kevesebben szánnak arra időt, hogy együtt ebédeljen vagy vacsorázzon a család. A közös reggelik is szinte megoldhatatlanná válnak a rohanó életmódunk miatt, és vannak, akik egyáltalán nem is szánnak időt a reggelire. Ebédkor a gyermekek iskolában, óvodában vannak, míg a felnőttek rendszerint dolgoznak, így a közös ebédekre sincs idő a hét minden napján. A vacsora azonban, remek alkalom lehet arra, hogy a család összeüljön és közösen fogyassza el finom falatokat.

Igen ám, de manapság már ez sem mindenhol szokás, pedig a közös étkezésnek számos pozitív hatása van a szervezetünkre. Az egészségünk, valamint a gyermekek egészséges fejlődése érdekében roppant fontos lenne már egészen kicsi korban hozzászoktatni a csemetéket a közös étkezésekhez!

De milyen pozitív hatásai vannak az együtt étkezésnek? Elsőként érdemes megemlíteni azt, hogy a közös étkezések során remek alkalom nyílik a meghitt beszélgetésekre. Egy fárasztó nap után nagyon hasznos lehet elmesélni a problémáinkat a párunknak, a gyermekek pedig az iskolai jó vagy rossz élményeiket tárhatják fel a szülők előtt.

Ezzel jelentős feszültségtől, stressztől lehet megszabadulni, ami nem csak lelkileg nagyon fontos, hanem testileg is, hiszen a felgyülemlett stressznek igen kellemetlen egészségügyi hatásai is lehetnek. Emellett a közös étkezések során, a gyermekek nagy valószínűséggel a zöldségeket is szívesen megeszik majd.

Amennyiben egészen kicsi korukban együtt étkezik a család és a gyermek azt látja, hogy a szülők is jóízűen fogyasztják a zöldségeket, úgy a gyermek is szívesen eszi majd meg az elé rakott fogásokat. Számos felmérés bebizonyította azt, hogy azok a gyermekek, akik a szülőkkel együtt étkeznek, jelentősen több gyümölcsöt és zöldséget hajlandóak elfogyasztani, mint azok a gyermekek, akik egyedül, netán a televízió előtt ülve reggeliznek, ebédelnek vagy vacsoráznak.

Ugyancsak felmérések által vált bizonyossá az a tény is, hogy azok a gyermekek, akik rendszeresen együtt étkeznek a családtagokkal, sokkal kisebb eséllyel váltak később depresszióssá. Éppen ezért, ha fontos számodra a saját, valamint a családod testi, lelki egészsége, mindenképpen szervezd úgy a napjaidat, hogy legalább este együtt étkezhessen a család!

Nálatok hogyan zajlanak az étkezések? Hányszor szokott összeülni a család apraja-nagyja egy közös étkezéshez?




i