Miért nincs eredménye az edzésemnek?

2015-08-25 19:34
2022-06-13 05:35
FittSport
Miért nincs eredménye az edzésemnek?

Sokan esnek kétségbe, mikor a szerintük megfelelő edzések után nem érték el a kívánt eredményt, rosszabb esetben szinte semmilyen eredményt nem sikerült elérniük. Ezek után sajnos sokan vannak olyanok is akik feladják, mert azt gondolják, hogy hiába tettek meg mindent, ez bizony nem használ.

Nos, nem mindegy milyen cél érdekében mit sportolunk, nem mindegy hogyan sportolunk és az meg pláne nem mindegy, hogy a cél érdekében milyen egyéb más tevékenységet végzünk, vagy éppen mivel hagyunk fel.
Aki fogyni szeretne és edz, de mégsem mennek le a fölösleges kilók, valamit nem jól csinál. Az edzés mellé némi diétát is folytatni kell, főleg a kezdeti időkben.

A fogyás nem tartós, ha életmódváltással akarunk karcsúk lenni. A diéták csak ideig óráig működnek, majd pedig visszajönnek a kilók. Ha nagyon sok kalóriát viszünk be, nem biztos, hogy minden nap le tudjuk dolgozni, vagy csak mindig egy kicsike részét, így az eredmény nem lesz látható.

Ne nasizzunk, ne együnk meg fél kiló kenyereket és édességet, mikor éppen azért futunk kifulladásig, hogy megszabaduljunk az eddig felevett kilóktól. Az sem mindegy, hogy milyen edzést választunk és hogyan kivitelezzük.


Ha kardiózunk, márpedig elsősorban ezzel kell kezdeni, akkor figyeljünk a pulzusszámra és arra, hogy a kellő pulzusszámot a megfelelő ideig tartsuk. A kardiozás lényege, hogy a maximum pulzusszámból kivont életkorral kapott szám 80%-án kell tartani a pulzust, körülbelül negyven percig.

Ezt követően indul be a fokozott anyagcsere miatt a raktárainkból való zsírfelhasználás, tehát fogyás. Ha folyamatosan úgy edzünk, hogy ez alatt az érték alatt van a pulzusszám, valószínűleg a látványos eredmény is elmarad.
Az sem mindegy, mit edzünk. Minden testmozgás egészségesebbé tesz, kalóriát éget, de nem mindegy mennyit és hogyan. A felülések, az anaerob, izmozós gyakorlatok is fogyasztanak, de ha nem megfelelően táplálkozunk, akkor az izmaink nőnek, erősödnek, egy kicsikét fogyunk is, de nem érjük el a célt.

Érdemes a kardio edzések utánra vagy azok közé beiktatni az izomfejlesztő gyakorlatokat. Nem érdemes elhagyni őket, hiszen a fogyás után nagyon jól fog kinézni, ha izmosnak is látszunk, a fenekünk, a combjaink feszesek, és a karjaink sem lógnak. Ráadásul az izom fenntartása több kalóriába kerül, mint a zsíré.

Nem elég csak leedzeni a kitűzött fél vagy egy órát és diétázni, a mindennapokban is aktívabbnak kell lenni. Alapállapotban is használunk el kalóriát, de ha aktívabb életet élünk, csak a napi tevékenykedéssel is mínusz 100 kalóriáktól szabadulhatunk meg. Ne használjuk a liftet, jó a lépcsőzés is. Ne legyünk lusták lemenni a boltba vagy elmenni egyet sétálni, esetleg autó helyett gyalog vinni a gyereket a suliba.





i