Sportmasszázs, nem csak sportolóknak

2015-08-19 14:37
2018-10-06 07:39
FittSport
Sportmasszázs, nem csak sportolóknak
A sportmasszázs egyre népszerűbb a hobbisportolók körében is, sőt az egyáltalán nem sportolók is egyre nagyobb számban veszik igénybe a sportmasszázst. Hogy ez miért van így? Nem csak divat vagy tévhit, hanem valóban igaz, hogy a sportmasszázs segít megelőzni a sportolásból vagy bármilyen mozgásból származó sérülések agy részét, mivel a különleges technika, a profi kivitelezés segít ellazítani az izmokat. Egy jó masszőr felismeri a merev izmokat és hegszövetet, majd kezeli ezeket, így a test sokkal frissebb, lazább lesz, hajlékonyabb, rugalmasabb lesz. A terapeuták nem csak amolyan otthon képzett masszőrök, hanem komoly iskolákat végzett, gyakorlott szakemberek, akinek magas fokon kell érteniük az emberi anatómiához is.

A sportmasszázs egyes sérülések, izomegyenlőtlenségek, testtartási problémák kezelésére igencsak alkalmas, így sportolás nélkül is hasznos lehet néha felkeresni egy profi szakembert. A sportmasszázs számos előnnyel bír. Nyugtató hatású, csökkenti a merev izmok, izomgörcsök okozta kellemetlen érzést, fájdalmat, lazítja, rend behozza a letapadt izmokat, kiüríti a merev izmokban felhalmozódott méreganyagokat, például a túl sok tejsavat, így az izomláz is kevésbé erőteljes, sérülés esetén gyorsítja a gyógyulást és a mozgásszegény életmódot folytatók esetében frissen tartja és fellazítja a letapadt, satnya izomzatot.

Az átlagos masszázstól annyiban különbözik a sportmasszázs, hogy az azt végző szakember teljes mértékben tisztában van az anatómiával, pontosan tudja, mit és hogyan kell kezelnie, valamint sokkal mélyebbre hatóbban, erőteljesebben alkalmazza a megszokott masszírozó mozdulatokat, mert nem csupán a kellemes, nyugtató érzés miatt keresik fel, hanem az izmok helyreállításának céljából is, emiatt pedig mélyebbre kell nyúlni.

Előfordulnak olyan esetek is, mikor a sportmasszázs, noha nagyon egészséges dolog, kimondottan ellenjavallt. A sportmasszázs nagyon erőteljes behatásokat gyakorol a szervezetre, így nyílt sebek, horzsolások estén csak azután szabad alkalmazni, ha a heg teljesen begyógyult. Izomrepedésnél a masszázs növelné a vérzést, így a sérüléstől függően 48-72 óráig nem alkalmazható.

A zúzódások esetén sem szabad tovább nyomkodni a területet, ahogy égés, fagyás, csonttörés estében sem. Tilos a köszvényes, reumás, trombózisveszélyes, rákos, lázas állapotokban, terhesség alatt vagy bőrgyógyászati problémák esetében.

A vérzékeny emberek és az érrendszeri megbetegedéstől szenvedőknek sem szabad a sportmasszázst igénybe venni, sőt a szakember ilyen esetekben nem is hajlandóa azt elvégezni.




i