Szeress okosan!

2014-05-18 12:56
2018-10-29 22:25
FittSport
Szeress okosan!
Kezdetben bájosnak, aranyosnak látszik, ha egy baba csuklóján karpereceket alakítanak ki a babaháj okozta redők. Később, mikor iskolás lesz a csemete, már nem annyira aranyos, inkább problémát jelent, ha egy gyerek túlsúlyos. Ez pedig már tipikus szülői hozzáállás hibájának tudható be! Az teljesen természetes, hogy egy szülőnek a gyereke a mindene. Csak a legjobb jár neki: divatos öltözet, saját tévé, saját számítógép, laptop, saját zsebpénz jellemzi már az első osztályos gyerekeket is.

Ezek még önmagában nem is jelentenek problémát, hiszen, aki megteheti, öltöztesse is szépen a gyerekét, lássa el a szükséges anyagiakkal. A probléma ott kezdődik, ha a szülő nem tanítja meg a gyereknek azt, hogy mire költse a zsebpénzét, hogyan használja fel a kapott javakat, a saját idejét!

A zsebpénz mindig is vitatéma a szülők között: némelyik szülő az önállóságra nevelést látja a zsebpénz bevezetésében, némelyik szülő pedig a túlzásnak tartja, hogy az elsős gyerek már a pénzzel foglalkozik.

A gyerekkori elhízás sokszor nem is az elfogyasztott étel mennyiségéből fakad, hanem a túlzott kényelmes életből, a saját zsebpénzen vett, túlzott édesség fogyasztásából ered.

A saját tévé, számítógép a mozgás iránti igényüket tompítja, a saját zsebpénzen pedig nem egészséges ételeket vásárolnak, hanem inkább csokiszeletet, energiaitalokat, cukros üdítőket, amire lássuk be, egyáltalán nincs szükségük.

Ha már gyerekkorban arra neveljük gyerekünket, hogy ne mozogjanak (azaz lustaságra szoktatjuk őket), a pénzükön bármit megvásárolhatnak, akkor ne csodálkozzunk rajta, ha gyerekünkön is meglátszik az egészségtelen életmód.

Szeressük egészségesen gyerekünket, hogy ne elhízott iskolásként szenvedjék végig az iskoláskorukat, ne szenvedjenek felnőttként a gyerekkorukban átélt gúnyolódástól, szégyenérzettől. Mert felnőtti létükben átélt problémák gyökere a gyerekkorban átélt agresszivitásra vezethető vissza, melynek többsége, a családi élet után, az iskolában történik.

Szeresd okosan gyerekedet: legyen saját tévéje, legyen zsebpénze, de tudja az egészséges élet kritériumait is, hogy testileg-lelkileg egészséges felnőtt váljon belőle.




i