Zsírégetés a pulzusmérő karóra segítségével

2015-07-07 04:35
2022-07-07 08:48
FittSport
Zsírégetés a pulzusmérő karóra segítségével

A túlsúly jelenünk egyik népbetegsége. A stresszes életmód, a túlhajszoltság és a fizikai munka háttérbe szorulása miatt egyre több az elhízott ember. Idő kevés van az étkezés megszervezésére, ezért a gyorséttermek kínálatából válogat a többség, vagy félkész ételeket vásárol a nagyáruházakban.

A sportra sincs elég idő, vagy egy túlhajszolt nap után már lelki erő nem marad egy intenzív és hatékony edzés végigcsinálásra.

Azoknak azonban, akik mégis időt szakítanak az egészségükre és szépségükre, van egy hatékony eszköz, a pulzusmérő karóra, mellyel a rászánt idő egyetlen perce sem vész kárba. A pulzusmérő óra segít kontrollálni az edzéseket, megmutatja, milyen tartományban mozgunk, így az aerob gyakorlataink, a kardiózás folyamatos szabályozásunk alatt van, miközben edzünk.

Ezzel az eszközzel a negyven perces vagy egy órás edzés is hatékony lehet. Miért fontos a pulzusszám mérése? Mert csak bizonyos pulzustartományban történik meg a kellő zsírégetés. A pulzusszámot több tartományra oszthatjuk. A kardió edzés GA2 és e feletti edzéstartományokban végzett edzés. Ekkor a szervezet oxigént és izomglikogént használ el (persze csak a májban és a vérben meglévő glikogén után) energiaforrásnak a mozgáshoz, és persze testzsírt, emiatt a leghatékonyabb a fogyásban.

A GA1 zóna a maximálisan elérhető pulzusod 50-60% -a közötti tartomány, a GA2 a 60% és 70%-os tartomány, az e feletti tartományok már csak a versenysportolók számára érdekesek. A maximális pulzusod kiszámítása egészen egyszerű. 220-ból vond ki az életkorod és nagyjából megkapod, mennyi a maximum. Ennek 50%-ával már jó eredményt lehet elérni, de 65%-án végzett edzéssel a fogyás már biztosított.

Természetesen csak akkor, ha edzés után nem eszed ki a hűtő tartalmát. Az edzések mellé megfelelő diétát is kell választani, de mindenképpen olyat, ami nem károsítja az egészséget. A pulzusmérő óra abban segít, hogy pontosan lásd, mely tartományban mozogsz éppen.

Így folyamatosan szabályozhatod az edzés intenzitását attól függően, hogy csökken-e vagy épp nő a pulzusszámod. A pulzusmérő óra már rengeteg változatban kapható, vannak egyszerű eszközök és vannak komplexebb darabok is, azokat már aktivitásmérőnek nevezik.

A hatékonyság nagyon fontos, hiszen az elvesztegetett edzésidő nem fog előrébb vinni. Mindenképpen oda kell figyelni a kardiozásnál az edzéstartományon belüli értékek megtartására, különben a hatás nem az lesz, amit várnánk.

A túledzés nem csak zsírveszteséget, hanem izomveszteséget is jelent, sőt, bizonyos edzéseknél leginkább azt. Az edzés nem attól lesz jó, hogy kifulladásig hajtjuk magunkat.





i