Hormonjóga, a nők egészségéért

2015-01-12 14:43
2022-07-07 07:48
FittSport
Hormonjóga, a nők egészségéért

A változókorba lépő nőknél igen gyakran jelentkeznek kellemetlen, olykor kínzó tünetek, amelyeket az orvosok általában valamilyen gyógyszeres megoldással szeretnének kezelni. Manapság azonban, már vannak olyan kíméletes és egyben hatékony módszerek is a kellemetlen tünetek enyhítésére, vagy akár azok teljes mértékben történő megszüntetésére, amelyekhez nincsen szükség semmiféle gyógyszer beszedésére.

Az egyik ilyen hatékony, ám kíméletes módszer a hormonjóga is. De mit is takar pontosan a hormonjóga fogalma és mire is való?

A hormonjóga kifejlesztése Dinah Rodrigues nevéhez köthető, aki tradicionális eszközök különleges párosítása által alkotta meg ezt a páratlan terápiás módszert. A hormonjóga elsősorban a nők számára kínál természetes, ám hatékony módszert a hormonális problémák megszűntetésére.

A hormonjóga segítségével ugyanis, a progeszteron és az ösztrogén hormon szintjének egyensúlyát lehet megteremteni, így a változókori kínzó panaszok is enyhülni tudnak. A hormonjóga hatékony ellenszere lehet a csontritkulásnak, a kínzó hőhullámoknak, a kellemetlen ingerlékenységnek, a rossz közérzetnek, valamint a PCO szindróma kezelésében, illetve annak megelőzésében is nagy segítséget nyújthat. Mindemellett, az alulműködő pajzsmirigy ellen is hatékonynak bizonyul a módszer.

A hormonjóga tulajdonképpen olyan gyakorlatsor elvégzésén alapul, amely hatására az említett hormonok termelődése megindul, illetve, ha valamelyik hormon dominanciája áll fenn, úgy a szervezet elkezd arra törekedni, hogy az egyensúly helyreálljon.

Ennek hatására többnyire már néhány napon belül tapasztalható pozitív változás az általános közérzetben és az egészségi állapotban. A legtöbb változókorban lévő nő azt vallotta a hormonjóga elkezdését követő néhány napon belül, hogy a kínzó hőhullámok és az éjszakai izzadás is megszűnt.

A hormonjógával kapcsolatban azonban fontos megjegyezni azt, hogy a gyakorlatokat nem lehet végezni terhesség idején, súlyos csontritkulás esetén, magas vérnyomással kapcsolatos panaszok esetén, továbbá előrehaladott endometriózis és ismeretlen eredetű hasi fájdalom esetén sem javasolt a hormonjóga végzése.

Te hallottál már a hormonjógáról valaha? Szeretnéd kipróbálni, illetve ismersz olyan személyt, akinek ajánlanád a módszer kipróbálását?





i