Mi is az a Fegyencedzés?

2015-10-20 17:43
2018-10-06 07:39
FittSport
Mi is az a Fegyencedzés?
Az utóbbi idő egyik legnagyobb népszerűségnek örvendő, edzéssel foglalkozó könyve a Fegyencedzés, melyet Paul Wade állított össze, aki a fegyházakban eltöltött mintegy húsz évet, mondhatjuk hatékonyan használta ki és megalkotta a népszerűséget hozó edzéstervét. A fegyencedzés lényege, hogy  mindenféle plusz súly és kondigép, valamint különleges táplálkozás nélkül, egyszerű koszton, saját testsúllyal is el lehet érni az álomtestet, izmokat, erőt és hajlékonyságot. Azért lehetett Paul Wade könyve pillanatok alatt népszerű, mert Schwarzenegger könyve után egészen eddig nem jelent meg olyan írás, ami egyéni és újszerű alapokra helyezte volna a testedzést.

Egy új nézőpont, kipróbált, megvalósított tervek olvashatók a könyvben, ami mindenki számára elérhető, ha kitartóan és módszeresen edz. A Fegyencedzés népszerűsége még két tényezőnek köszönhető. A férfiak és nők nagy része manapság bekerül a mókuskerékbe és a folyamatos hajtás miatt nem jut idejük rendszeresen eljárni edzőterembe. A könyv segítségével viszont otthon, a szabad néhány félórában is eredményeket érhetnek el.

A népszerűség másik oka a könyv vagányságában rejlik, hiszen mindezt egy fegyház cellájában sikerült összehozni, sokakban ez a kellő izgalmat kelt, és ha a könyvben foglalt edzéstervet követik, valamint a könyv ott figyel a polcukon, máris úgy érzik, kapnak egy szeletet a vagányság tortájából.

Az ember bizony esendő, de ez esetben ez még hasznos is, hiszen, ha így vesz rá valakit a könyv az edzésre, a rendszeres testmozgásra, akkor az eredmény egyértelműen pozitív, egy egészséges, erős, és ezáltal magabiztos ember.

A fegyencedzés edzésterve fokozatosan haladva erősíti meg az ízületeket, az izmokat. Érdemes betartani minden egyes mozzanatot, nem szabad előreugrani, jól kitalált és kipróbált tervről van szó, nem véletlen az, hogy a könyvben Wade hangsúlyozza, hogy először az ízületeket kell megedzeni, hozzászoktatni a terheléshez.

Ha az ízületek nem bírják a strapát, sérülésveszély alakul ki. Mindennek az alapja az egészséges, megedzett, rugalmas, de erős ízület. Az izomedzések csak ez után következnek, szépen fokozatosan nehezülve. Egészen extrém szintre is el lehet jutni, ám ez hosszú idő eredménye. Wade-nek volt ideje minderre az alatt a húsz év alatt, ezért is lehet, hogy nem fog fél év alatt sikerülni a félkezes fekvőtámasz, de nem kell elkeseredni, kitartó edzéssel még akár sikerülhet is egy újabb fél év elteltével. Nem az a lényeg hogy azonnal minden meglegyen, hanem hogy fokozatosan és biztosan haladjunk.

Az edzésterv gyakorlataihoz már készültek videók, melyek segítségével a kivitelezés pontosabb lehet.




i