Tavaszi rémálom, avagy hogyan védekezz a rohamosan terjedő hasmenés ellen

2015-03-10 15:46
2022-06-20 06:14
FittSport
Tavaszi rémálom, avagy hogyan védekezz a rohamosan terjedő hasmenés ellen

A tavaszról általában mindenkinek a madárcsicsergés, a sok napsütés és a virágok illata jut eszébe. Igen ám, de a tavasszal nem csak a jó dolgok járnak együtt, hanem néhány betegség rohamos elterjedése is. Sajnos ezekről is beszélnünk kell, tudomást kell vennünk a kellemetlen tünetekkel járó betegségekről, hogy meg tudjuk előzni azok kialakulását. Az egyik ilyen, tavasszal rohamos ütemben terjedő megbetegedés a hasmenés is.

A cseppfertőzéssel, vagy székletszennyeződéssel terjedő hasmenéseket általában vírusok okozzák. Sok esetben például az influenza is kínzó hasmenéssel jár együtt. A hasmenés során jelentős folyadékot és sót veszíthetünk, valamint hányás, hasi görcs nyugtalanság, bágyadtság, láz és aluszékonyság is jelentkezhet.

Éppen ezért, jobb, ha mindent megteszünk annak érdekében, hogy a tavasz első napjait ne a lakásban, a mosdóba szaladgálva töltsük el.

De mit is tehetünk pontosan a tavasszal terjedő, vírusos hasmenés megelőzése érdekében?
Az első és legfontosabb teendőnk a hasmenés megelőzése érdekében az, hogy kerüljük el a nagyobb tömeget, már amennyire lehetőségünk nyílik erre.

A vírus ugyanis, főként azokon a helyeken terjed rohamos ütemben, ahol nagyobb tömeg is megfordul. Amennyiben kisgyermek is van a családban, úgy még fontosabb ezt betartani, hiszen a kicsik sokkal fogékonyabbak a betegségekre. Emellett a gyermekeknél, vagy a csecsemőknél a betegség lefolyása is súlyosabb lehet, hiszen a kicsik nagyon hamar kiszáradhatnak, ezért a hasmenéssel járó vírusfertőzéseket mindenképpen meg kell előzni. Ennek pedig az egyik módja az, hogy a tömeget elkerüljük.

A higiénia betartása is nagyon fontos szerepet játszik a megelőzésben. Mivel az idő egyre melegebb, így az ételek is hamarabb romlanak meg, ha nem rakjuk be azokat azonnal a hűtőszekrénybe. Figyeljünk hát oda arra, hogy sose tároljuk huzamosabb ideig szobahőmérsékleten az elkészített ételeket, hiszen a gyomorrontás nem csak a gyermekeket, hanem a felnőtteket és az idősebb korosztály tagjait is fenyegeti, nemcsak tavasszal, hanem nyáron és az év többi szakában egyaránt!

A vírusos hasmenés egyik súlyos következményeként felléphet akár bélnyálkahártya-károsodás is, ezért sohasem szabad félvállról venni ezt a betegséget sem!

Amennyiben mégsem sikerül elkerülnöd a betegséget, és téged is ledönt a lábadról a tavaszi hasmenés, úgy nagyon fontos az, hogy bőségesen fogyassz folyadékot. A bő folyadékfogyasztás által ugyanis, elkerülheted a kiszáradást és a betegségből is hamarabb fel tudsz épülni, hogy újra élvezhesd a tavasz szépségeit.

Te hogyan védekezel a tavaszi hasmenés ellen?





i